• راهنمای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای افزایش رتبه سایت

کلمات کلیدی را دقیقا مرتبط با سایت و موضوع تبلیغتان انتخاب کنید
تبلیغ با استفاده از کلمات کلیدی نا مرتبط اصلا توصیه نمی شود زیرا تنها باعث افزایش هزینه شما می گردد و نتیجه ای در بر ندارد.
 
از انتخاب کلمات کلیدی عمومی اجتناب کنید
زیرا وقتی کاربراین کلمات کلیدی را سرچ کند و به دلیل عدم ارتباط تبلیغ شما با کلمه سرچ شده بر روی تبلیغ شما کلیک نکند به مرور زمان نسبت نمایش به کلیک شما کاهش می یابد .

کلمات خیلی تخصصی را انتخاب نکنید
طوری که به ذهن کاربر نرسد .

عبارات کلیدی خود را دو یا سه کلمه ای انتخاب کنید
عبارات تک کلمه ای ممکن است توسط کسانی که برای موردی غیر از موضوعات شما در حال جستجو اند سرچ شود همچنین عبارات طولانی ممکن است اصلا سرچ نشوند کلا عباراتی که با کمترین تعداد کلمه بتوانند محصول یا سرویس شما را مشخص کنند عبارات مناسبی اند .
 
بهتر است از کلمات ترکیبی استفاده کنید تا تک کلمه ای
(نکته این که کلمات ترکیبی یک کلید واژه محسوب میشود)(مثلا "فروش سریال" یک کلید واژه می باشد)
 
احتیاجی نیست که طوری کلید واژه های خود را انتخاب کنید که نمایشتان زیاد شود
زیرا باعث می شود تبلیغ شما کلیک هرز بخورد و از اعتبارتان کم شود بهتر است تمرکزتان را روی مشتریانتان و آن محصولی که می خواهید تبلیغ کنید قرار دهید زیرا کسانی که به این وسیله وارد سایتتان می شوند مشتریانتان هستند.
 
تعداد کلید واژه های خود را کم و حد اکثر 20 کلید واژه انتخاب نمایید
زیرا تعداد زیاد کلید واژه باعث ورود کاربران نا مرتبط می شود.
 
شما باید کلمه کلیدی خود را طوری انتخاب نمایید
که تعداد بیشتری از کاربرانی که آن کلمه را جستجو کرده اند در طی روز روی آن کلیک نمایند پس از انتخاب کلمات عمومی و یا نا مرتبط جدا پرهیز کنید.
 
بصورت معمول حتما باید کلمات فارسی و یا ترکیب فارسی استفاده نمایید
و از استفاده از کلمات خالص انگلیسی خودداری نمایید. زیرا هنگامی که کاربر مثلا کلمه اتومبیل را جستجو می نماید به دنبا یک وب سایت فارسی زبان و یا ایرانی می گردد که در مورد اتومبیل مطلب ارائه نموده و یا فروشنده اتومبیل است اما هنگامی که کاربر فارسی زبان و یا ایرانی به جای کلمه فارسی کلمه automobile را جستجو می نماید پس حتما به دنبال یک سایت غیر فارسی زبان و یا خارجی بوده است که این کلمه را به انگلیسی جستجو نموده است پس انتظار سایت شما که یک سایت فارسی زبان و یا ایرانی می باشد را ندارد پس این کاربر یک کاربر خوب و یا مشتری بلقوه شما نخواهد بود پس لازم نیست بر روی آن سرمایه گزاری نمایید پس بهتر است همیشه کلمات شما فارسی یا ترکیبی از فارسی مانند مثال بالا باشد زیرا هنگامی که فردی این کلمه و یا عبارت را جستجو می نماید به دنبال یک سایت فارسی زبان یا ایرانی می گردد پس این کاربر جستجو کننده می توانید یک کاربر خوب یا مشتری بلقوه شما باشد.
 
اگر عبارت کلیدی شما جزئی از عبارت سرچ شده کاربر باشد ولی تطابق عینی نداشته باشد
کافیست از کلماتی استفاده کنید که کاربر آنها را سرچ می کند و دقیقا مربوط به تبلیغ شماست و تمرکزتان را روی مشتریانتان قرار دهیدو این کار باعث می شود که شما مدیریتتان روی تبلیغ آسانتر و بهینه تر شود.


مثالهایی از چند کلمه مناسب و نا مناسب
خرید (نا مناسب) به دلیل عمومی بودن
لپ تاپ (نا مناسب) به دلیل عمومی بودن
خرید لپ تاپ (مناسب)
فروش انواع سریالهای ایرانی و خارجی (نا مناسب) به دلیل طولانی بودن
Ielts (نامناسب) به دلیل لاتین بودن کامل
آزمون ielts (مناسب)
اس ام اس (نا مناسب برای تبلیغ مربوط به فروش لپ تاپ) به دلیل نا مربوط بودن به تبلیغ


برچسب ها:

تاریخ ثبت: ۱۳۹۳,۰۲,۱۰
بازدید: 6935