• 11 سایت برای چک کردن دامین آتوریتی

دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه که به اختصار DA هم نامیده می شود، امتیازی برای وبسایت هاست که توسط سایت MOZ به هر سایت داده می شود و ابزاری برای پیش بینی رتبه هر سایت در موتورهای جستجو محسوب می شود. این عدد برخلاف پیج رنک گوگل دائما به روز رسانی می شود و به خاطر رنج بیشتر آن مقدار دقیقتری است. دامین آتوریتی امتیازی از 1 تا 100 می باشد و هرچه برای یک سایت بزرگتر باشد، نشان دهنده اعتبار بیشتر سایت است.

Domain Authority یا به اختصار DA، بر اساس ارزیابی دامنه های لینک شده به یک سایت، تعداد کل بک لینک ها، MozRank، MozTrust و عوامل مرتبط دیگر محاسبه می شود. از این عدد می توان در مقایسه وب سایت ها و دنبال کردن تاریخچه تغییر رتبه سایت در یک بازه زمانی استفاده کرد.

شما می توانید با استفاده از افزونه MozBar در مرورگر کروم، ابزار Open Site Explorer در سایت Moz و دیگر افزونه ها و ابزارهایی که در اینترنت وجود دارند، به مشاهده اعتبار هر دامنه بپردازید.

در زیر لیست 11 سایت را به شما معرفی میکنیم که به صورت رایگان میتوانید اعتبار دامنه خود را از طریق آنها مشاهده نمایید:
 

 1. The MOZ Link Explorer

 2. SiteChecker

 3. Website SEO Checker

 4. SEO Review Tools

 5. SmallSEO Tools

 6. SEMScoop

 7. DA Checker-Bulk DA

 8. SER DA Checker

 9. DA Checker by Sure Oak SEO

 10. Free DA Checker

 11. The HOTH Bulk DA Checker

 

تعریف فنی دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه

دامین آتوریتی بر اساس داده های جمع آوری و ایندکس شده Mozscape که ربات پایشگر Moz می باشد محاسبه می گردد. به علاوه پارامترهای تعداد لینک ها، MozRank، MozTrust و تقریبا 40 پارامتر دیگر در محاسبه آن دخیلند. در محاسبه دامین اتوریتی از یک مدل هوش مصنوعی استفاده می شود تا بهترین الگوریتمی که داده های Mozscape را به رتبه سایت ها در نتایج جستجو ربط می دهد را بیابد.

در حالی که MozRank میزان محبوبیت لینک ها و تعداد لینک ها, تعداد دامنه هایی که به سایت شما لینک داده اند را بیان می کند، دامین آتوریتی و پیج آتوریتی، میزان قابلیت گرفتن رتبه توسط سایت شما را نشان می دهند.

از آنجا که دامین آتوریتی بر اساس یک مدل هوش مصنوعی محاسبه می گردد، در اغلب مواقع و با انتشار یک نسخه جدید از Mozscape، امتیاز سایت ها معمولا دچار نوسان می گردد. به همین دلیل در ذهن داشته باشید که از دامین آتوریتی در مقایسه نسبی سایت ها با یکدیگر استفاده کنید، و این عدد نمی تواند بیانگر مقدار مطلق تلاش های شما در سئو سایتتان باشد. به عبارت دیگر انتظار نداشته باشید که با ارتقا سئو سایت، این عدد نیز همواره افزایش یابد.

چگونه بر روی دامین آتوریتی تاثیر بگذاریم؟

تاثیر گذاشتن بر روی دامین آتوریتی و به صورت مستقیم کار سختیست. این عدد حاصل شده از تاثیر متغیر های دیگری مانند MozRank، MozTrust، تعداد لینک ها و سایر عوامل است. این عدد قادر است که تخمین زننده میزان رقابت سایت شما در نتایج جستجوی گوگل باشد. از آنجا گوگل فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرد، اگر استانداردی بخواهد آن را محاسبه کند، می بایست عوامل بسیار زیادی را در الگوریتم خود وارد کند.

بهترین راه حل برای تاثیر گذاشتن بر روی دامین آتوریتی، ارتقا سئو سایت است. مخصوصا به بک لینک های خود می بایست بسیار اهمیت دهید که این پارامتر بر روی Mozrank و Moztrust نیز بسیار تاثیرگذار است.

چرا دامین آتوریتی سایت دائما در حال تغییر است؟

چون دامین آتوریتی و پیج آتوریتی، برایند مجموعه ای از عوامل است، پیدا کردن علت دقیق هر تغییر بسیار دشوار می باشد. اگر امتیاز سایت شما با افزایش یا کاهش رو به رو شد، یکی از عوامل زیر احتمالا در این مسئله دخیل است:

  • بک لینک های سایت شما اخیرا بسیار بیشتر شده، اما هنوز توسط ربات های پایش Mozscape مشاهده نشده اند. ممکن است منتظر چندین آپدیت برای Mozscape باشید تا بک لینک های خود را مشاهده کنید.
  • سایت های با آتوریتی بالا، افزایش لینک های زیادی داشته باشند و این مسئله با توجه به نسبی بودن دامین اتوریتی بر روی دامین آتوریتی شما نیز تاثیر گذاشته باشد.
  • از سایت هایی بک لینک دریافت کرده باشید که ارتباطی با رتبه بندی گوگل ندارند.
  • بعد از پایش ربات های Mozscape، تعداد بک لینک های شما افزایش یا کاهش داشته باشد.(برای افزایش ازبک لینک های سایت خود میتوانید از بک لینک ساز رایگان پارتیا استفاده نمایید)
  • دامین اتوریتی سایت شما در قسمت پایین یک تخمین قرار گرفته و به همین دلیل در فرایند رندسازی عدد، یک واحد از آن کم شده باشد.

کلید اصلی در درک مفهوم نوسانات دامین آتوریتی و پیج آتوریتی اینست که این متغییر ها در یک شکل ثابت نیستند. عوامل مثبت و منفی زیادی بر روی آنها تاثیر می گذارند. به همین علت حتی اگر سئو سایت ارتقا یابد، دلیلی بر افزایش آتوریتی سایت نیست. آتوریتی یک سایت همواره بیانگر بهبود سئو سایت نیست.


تاریخ ثبت: ۱۳۹۹,۰۹,۲۰
بازدید: 9370
این مطلب را به اشتراک بگذارید cloob  twitter  stumbleupon  linkedin  Facebook